KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8335043
nr 833 5043
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Blandteknik, Evy Låås (1923-1999), På savannen, signerad, 136 x 105, papper på pannå
Kondition: oramad
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 juni 2013
kl 19:44:34
6/6 11:17:28
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås